Individuální studijní plán (ISP)

Studium v doktorských programech probíhá podle individuálního studijního plánu studenta (ISP).

ISP sestavuje na začátku studia student společně se svým školitelem v Portálu studenta v UIS. ISP obsahuje předměty pro jednotlivá období s termíny jejich splnění, název a stručnou charakteristiku disertační práce, časový plán studia a další činnosti a aktivity.

Plán lze editovat do doby, než ho školitel schválí a postoupí k dalšímu posouzení. K navrženému plánu se dále vyjádří vedoucí ústavu, následně ISP projedná a odsouhlasí oborová rada a předloží jej prostřednictvím studijního oddělení ke schválení děkanovi fakulty.

Základní informace k sestavení ISP

• ISP musí být sestaven tak, aby za standardní dobu studia student získal minimálně 240 kreditů, z toho alespoň 20 kreditů v prvním roce studia. Za povinné studijní aktivity získá student 155/165 kreditů, zbylé kredity získá absolvováním vybraných povinně volitelných a volitelných předmětů.
  • Z důvodu rovnoměrného rozložení studijní zátěže se doporučuje v každém ročníku studia získat 60 kreditů.
  • ISP musí být schválen do tří měsíců od zápisu do studia.
  • Studijní povinnosti vyplývající z ISP jsou pro studenta závazné, případné změny musí schválit oborová rada.

Kontrola plnění ISP v průběhu studia

K postupu do dalšího ročníku studia jsou důležité tři termíny:
  • 31. srpen – akademický rok končí 31. srpna. Do tohoto data je nutné úspěšně vykonat zkoušky ze všech zvolených předmětů a splnit zápočty a další studijní povinnosti daného ročníku uvedené v ISP.
  • 1. září – dalším důležitým termínem je 1. září, kdy školitel a předseda oborové rady vyplní v UIS výroční hodnocení studenta. Teprve poté je možné provést zápis do dalšího ročníku.
  • polovina září – zápisy do dalších ročníků se konají zpravidla v polovině září, přesné termíny jsou studentům oznámeny prostřednictvím webových stránek fakulty.

Podrobné informace o ISP pro jednotlivé studijní programy

Ukončení studia

• splnění všech studijních povinností vyplývajících z ISP
  • dosažení 240 kreditů, z toho alespoň 20 kreditů v prvním roce studia